Size bir telefon kadar yakınız
0(224) 451 53 93
0(533) 388 55 56
Dil Seçin
trende

Böcek İlaçlama

1 görüntülenme
Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Ekolojik sistemde böceklerin yeri çok önemli bir konuma sahipken,  bu böceklerin yaşamımızı sürdürdüğümüz evlerimize girmeleriyle beraber insan sağlığını ve hayatını ciddi anlamda tehdit ettiğini biliyor muydunuz?  Böceklerin insan hayatı üzerinde olumlu etkilerinin olduğu kadar olumsuz etkileri de çok fazladır. Garanti Böcek İlaçlama, böcek ilaçlama da uzman ekibiyle sorunsuz ve kusursuz  böcek ilaçlama operasyonunda her zaman ilk sırada yerini almıştır.

Hamam böceği, gümüş böceği, güve, karınca, tahta kurusu, halı böceği, tesbih böceği, kalorifer böceği ve çok daha fazla böcek türü şuan evinizde halınızda, yastığınızda, mutfağınızda, banyonuzda, koltuklarınızda ve evinizin her yerinde sağlığınızı  ve hayatınızı tehdit etmekte. Bu böcekler ve organizmalar çoğu insanda tiksinti oluştursa da daha ciddi olan tifo, sarılık, veba, verem ve mantar hastalıkları gibi pek çok hastalık bulaştırır.

Özellikle geride bıraktığımız yıllarda veba hastalığı (virüsü) ile pek çok insan hayatını kaybetmiştir. Bu hastalığı farelerin yaydığı söylenir. Peki fareler bu virüsü nereden kapıyor? Hiç düşündünüz mü? Canlılar arasında bu virüsün geçişini pireler sağlamaktadır. Farelere de bu virüsü pireler bulaştırır ve evimizde en çok bulunan canlılardan birisi pire bir diğeri ise faredir. Evinizi her ne kadar hijyen tutmamaya çalışsanız da misafiriniz olan böceklerden korumak pek mümkün değildir. Böcekleri evinize girmenin pek çok yolunu bulur. Böcek ilaçlama tam da bu nokta da devreye girmekte.  Evinizde böcek gördüğünüzde mutlaka böcek ilaçlama firmasıyla iletişime geçin.

Böcek İlaçlama Hakkında Bilgiler

Peki böcek ilaçlama nedir?

Geçmişten günümüze kadar uzayan böcek sorunu,  yaşadığı ortamda böceklerle başı belada olan ve bu böceklerle baş edemeyen insanların çözüm üretmek adına pek çok yola başvurulmasıyla beraber böcek ilaçlamanın temeli atılmıştır. Fakat yapılan bu çözümlerin pek işe yaramadığını gören ve daha etkili teknik bir çözüm arayan insanlar böcek ilaçlama ile tanışmıştır. Günümüzde de ise yüzlerce hatta binlerce böcek ilaçlama firması vardır. İnsanlar bu böcek ilaçlama firmaları içinde profesyonel ve garanti veren böcek ilaçlamaşirketlerini tercih etmektedir. Garanti Böcek İlaçlama ise bu şirketler arasında profesyonelliği ve verdiği garanti ile kendini kanıtlamış ve en çok tercih edilen böcek ilaçlama firması olmuştur.

Mevsim geçişlerinin böcek ilaçlama için çıkardığı davetiye nedir?

Özellikle mevsim geçişlerinde ortaya çıkan ve pek çok solunum rahatsızlıkları ve hastalıklarına sebebiyet veren  böceklerden kaçınmak imkansız bir hal almaktadır. Bu dönemlerde böcek ilaçlama firmaları en iyi hizmeti vermek için ve  sağlınızı ön plana alarak çalışmaktadır. Bu mevsimlerde en fazla böcek ilaçlama hamam böcekleri için olmaktadır. Hamam böcekleri astıma davetiye çıkaran ve solunum yollarına zarar veren bir böcek türüdür. Özellikle alerjiyi tetikleyen etmenler içinde ev tozu akarı ve hamam böcekleri önemli bir rol oynamaktadır.

Bu dönemlerde böceklerin insan hayatına olumsuz bir etkisinin olmasının, insan sağlığını tehdit etmesi  ve hayati değerler taşıması nedeniyle böcek ilaçlama mutlaka yapılmalıdır. Fakat ev yöntemleriyle böcek ilaçlama sağlığa zarar vermektedir. Yanlış ilacın yanlış böceğe kullanılması bir etki etmez bunun yanında ilaç kokusu sağlık sıkıntılarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle böcek ilaçlama işlemi, böcek ilaçlama işinde uzman ve profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır.

Mevsim geçişleri bir tek evlerde böcek oluşumuna etki etmez. Mevsim geçişleri, evlerin önünde bulunan bahçelerde ve açık alanlarda da çok fazla böcek türünün gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bahçenizde bulunan bitkilerin de aynı insanlar gibi korunmaya ve böcek ilaçlamasına ihtiyacı vardır. Bitkilerin dili olmadığı için içerisinde bulundurduğu ve onlar için zararlı olan canlıları şikayet edemezler. Bitkilerde özellikle yaprak biti, lahana göbek kurdu, tırtıllar, bozkurtlar, pamuk piresi ve kırmızı örümcekler görülmektedir ve bitkilere oldukça ağır zararlar vermektedirler. Bitkilerin bu ihtiyaçlarına kulak vererek zararlı böceklerden onları kurtarmak için böcek ilaçlama yaptırılmalıdır.

 Zorunlu İhtiyaç Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama, insan hayatını kolaylaştıran en önemli unsurlardan bir tanesidir. İnsan hayatına olumlu etkisinin yanı sıra bitkiler içinde yararlı olan böcek ilaçlama insanların hayatında önemli bir yer edinip zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Zorunlu ihtiyaç haline gelen böcek ilaçlama için insanların, güvenilir, uzman, profesyonel ve garantili böcek ilaçlama firmalarını tercih etmeleri önemlidir. Nasıl ki yiyecek alırken temizliğe, organik olmasına dikkat ediliyorsa böcek ilaçlama içinde dikkat edilmesi gereken kriterler  vardır. Bunlar;

  • Böcek ilaçlama öncesinde ön denetim yapılması
  • Böcek ilaçlama sırasında kullanılacak olan ilaç
  • Böcek ilaçlama sonrasında denetimlerin devam etmesi

İlaçlama Çeşitleri

Böcek ilaçlama da en çok kullanılan ilaç önem arz eder. Böcek ilaçlamada kullanılan ilaçlar kendi içerisinde ayrılırlar.  Açık alan, kapalı alan, böcek türü, böcek yoğunluğu ve diğer özellikler gibi kavramlar için ayrı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar;

  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Fare istasyonu

Kokulu ilaçlama, genel olarak insanlar arasında en etkili ilaçlama yöntemi olarak bilinir. Kalıcılık özelliği ile böcek ilaçlama yapılan bölgeye yeni böceklerin girmesini önler, içeride ki böceklerinde ölümünü gerçekleştirir. Bu nedenle en çok tercih edilen böcek ilaçlama koludur.

Kokusuz ilaçlama, insan sağılığını kötü etkileyecek bir koku barındırmamak da olup sağlık bakanlığı tarafınca da onaylanmış bir böcek ilaçlama şeklidir.  Kokusuz böcek ilaçlama yapıldığında insanlar bulundukları ortamı terk etmek zorunda kalmayıp rutin işlerine devam edebilmektedir. Kokusuz böcek ilaçlama böcek grubu için oldukça etkili bir böcek ilaçlama yöntemidir.

Jel böcek ilaçlama, böcekleri üstüne çeker ve yenildiğinde zehirlenmesine yol açar. Böcek ilaçlamayı yiyen böcek yuvasına gittiğinde orada ölür ve ölüsünden beslenen böceklerinde zehirlenmesine yol açarak uzun vadeli ve zincirleme bir böcek ilaçlama şeklinde olur. Bu böcek ilaçlama şeklinin insan sağlığı açısından hiç bir olumsuz etkisi yoktur. Uzun vadeli etki eden böcek ilaçlama şekilleri  içerisinde yer alır.

Fare istasyonu, genel olarak fare zehrinin etrafta olmasından kaynaklanan ve istenmeyecek durumlara yol açabilmesi öngörülen; ağza atılma ve yeme durumlarına  karşı evinde küçük çocuk ve evcil hayvan besleyenlerin başvurduğu bir böcek ilaçlama yöntemidir. En sade ve etkili olan bu böcek ilaçlama  yöntemiyle evde bulunan farelerinin yok olması yüzde yüzdür.

Hangi Böcek Türüne Hangi Böcek İlaçlama Yöntemi Uygundur?

Kokulu böcek ilaçlama yöntemi tüm böcek türlerine etki etmektedir. Bunlar; hamam böcekleri, güve, pire, tahta kurusu, kalorifer böceği, akrep, tespih böceği, karınca, fare, akarlar, kertenkele, sinek, örümcek, sivrisinek vb.

Jel böcek ilaçlama yöntemi ise hamam böceği, kalorifer böceği, kara fatma, oryantal hamam böceği vb. böcekler üzerinde etkilidir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN